Zateplení fasád - Baumit open Premium

Zateplení fasád BaumitZateplení je investicí do budoucna

Energetické standardy týkající se nových nebo stávajících objektů jsou rok od roku přísnější. Díky neustále rozšiřujícímu se povědomí o zateplování mají investoři konkrétnější představy o výhodách a možnostech zateplení, proto se také mění jejich požadavky na konkrétní zateplovací systémy, na jejich typ a tloušťku. Pozitivní je rovněž fakt, že investoři již nehledí pouze na výši vstupní investice, nýbrž se zajímají o životnost a ekonomickou návratnost zateplení fasád.

Naopak zásluhou neustálého vývoje a řady inovací ze strany výrobců včele se značkou BAUMIT lze dnes zateplovat i objekty u kterých to bývalo téměř nemyslitelné, například staré objekty s vlhkým nebo zasoleným zdivem. Pro takovéto a mnohé další aplikace připravila značka Baumit systémovou skladbu nazvanou Baumit open Premium fasáda. Díky tomuto řešení se vyřešila řada problémů spojených s problematikou kotvení izolantů, případně za pomoci systému Baumit open S izolaci vlhkého nebo zasoleného zdiva.  

Kotvení bez hmoždinek

Lepicí kotvy Baumit StarTrack, na rozdíl od klasických hmoždinek, jsou zapuštěny do izolantu a osazují se v pravidelném rastru přímo do zdiva. Následně pokrytí lepidlem se na ně pokládají tepelné izolační desky. Vedle výhod spojených s montáží se touto cestou rovněž eliminují nežádoucí tepelné mosty. Lepicí kotvy StarTrack přispívají k minimalizaci tepelných ztrát v tepelném izolantu a tepelněizolační vlastnosti celého systému se zvyšují až o 15 %.

Samočisticí fasáda

Bonusem použitého systému je speciální povrchová úprava – omítka Baumit Nanopor, využívající aktuálních pokroků a objevů v nanotechnologii. Hladký povrch na úrovni molekul, nižší elektrostatický náboj, nanoporézní struktura a vysoká prodyšnost omítky Baumit NanoporTop zabraňují ulpívání nečistot na zateplené fasádě. Nano úprava rovněž brání růstu mikroorganizmu a fasáda se proto sama čistí bez nutnosti opakovaného omývání.

3 výhody zateplovacího systému Baumit open Premium

  • Vysoká prodyšnost
  • Kotvení izolantu StarTrack bez tepelných mostů
  • Samočisticí efekt omítky Nanopor
 
 

*Povinné položky