Zateplení a vlhkost

01.05.2013

Pokud uvažujete o zateplení svých prostor, určitě chcete nejen ušetřit. Častým důvodem zateplení je odstranění vlhkosti, která nejen vadí, ale způsobuje vznik plísní a ničí stavební materiál. Zateplení tak není pouze otázkou snížení ztrát z úniku tepla, ale musí zabránit proudění studeného vzduchu, který způsobuje kondenzaci par.

Větrání

Zateplení a vlhkost se musejí řešit komplexně při jakémkoliv zásahu do tepelných vlastností domu či bytu. Nemělo by smysl být v teplém, ale vlhkém bytě. Proto se zateplení kombinuje se systémem účinného větrání, které je nezbytné pro správnou cirkulaci vzduchu. Stavební problémy totiž nejen ochlazují byt, ale způsobují nesprávné větrání, ochlazování a tím trvalou vlhkost na stále stejných místech. Důsledkem pak je nezdravé a nepříjemné bydlení.

Odhalení problémů

Obytný prostor, který chcete zateplit je potřeba důkladně prohlédnout. Odborně posoudíme kvalitu konstrukcí a odhalíme místa tepelných mostů, kde vzniká průvan a dochází ke srážení vody. Potom přesně určíme, jaký materiál použít, o jaké tloušťce a navrhneme způsob provedení prací. S námi dům nejen vylepšíte, ale zatepleni a vlhkost se stanou vzájemně naprosto nepřijatelnými pojmy.

Vnější zateplení

Pro dům je nejvhodnější zateplení vnějších stěn a izolace půdy. Můžeme zajistit velice kvalitní zateplení a vlhkost tak nebude mít šanci vůbec do domu proniknout. Zateplení zvenku umožňuje pokrytí větších ploch a zajištění všech úniků tepla a konec proudění nežádoucího vzduchu. Je také levnější, nezasahuje do obydlených prostor a práce  netrvá dlouho. Nechte si navrhnout a provést ten nejlepší druh zateplení pro vaši stavbu.   

Klidný spánek

Naše kvality a odbornost profesionálů vám přinesou klid a ušetří vás mnoha nepříjemností. Včasným zateplením prodloužíte životnost stavby. Správným použitím materiálů získáte jistotu, že zateplení bude fungovat, sníží náklady na energie a zabrání tepelným ztrátám. K tomu můžete připočíst vysokou kvalitu naší práce a máte nejen ušetřeno, ale bydlíte klidně, zdravě a bezpečně.

 
 

*Povinné položky